Jebkuram videogrāfam, kurš filmēšanas laikā “skrien un šauj”, bieži vien var rasties liels haoss un daudzas lietas, ar kurām filmēšanas procesā viņš vienlaicīgi žonglē. Izšķiroša nozīme ir sevišķai uzmanībai uz detaļām un precīzai fokusēšanai, lai jūs varētu pārvaldīt visu, kas notiek aiz kameras, un arī objektīva priekšā. Lai gan šāds saraksts ir jebkura videogrāfa pamatsaraksts, ir lietderīgi pārskatīt un ievērot šīs 7 lietas, pirms jūs koncentrējaties uz paša satura ierakstīšanu jeb filmēšanu. Atbilstoši sagatavojoties, jūs ne tikai būsiet uz pareizā ceļā, lai radītu kādu pienācīgu materiālu, bet arī daudz mazāk laika pavadīsiet pēcapstrādē.
7 Būtiski video iestatījumi, kurus derētu pārbaudīt pirms video filmēšanas:
Noteikti pārbaudiet šīs lietas savā sarakstā, pirms uz savas kameras nospiežat ierakstīšanas pogu.
1) Izšķirtspēja un kadru ātrums: tas ir īpaši svarīgi, ja jūs filmējat ar vairākām kamerām, katrai kamerai ir jābūt vienādai izšķirtspējai un kadru ātrumam. Videomateriālu iestatījumu saskaņošana padarīs to daudz vieglāk rediģējamu.
2) Baltā balanss: Svarīgi pārliecināties, vai krāsu temperatūra izskatās dabiski. To ir svarīgi atcerēties, dodoties iekštelpās, tad ārpus tām (vai otrādi), jo gaismas temperatūra ir atšķirīga ārpus telpām nekā iekštelpās. Atrodiet laiku, lai ar katru iestatījumu pareizi iestatītu baltā balansu.
3) Gain vai ISO: jūsu Gain un ISO iestatījumi nodrošina attēla pareizo ekspozīciju. Augstāki ISO iestatījumi ir paredzēti vājākam apgaismojumam un zemāki ISO iestatījumi – spilgtākam apgaismojumam. Augstāki ISO iestatījumi arī rada lielāku kameras troksni, savukārt zemāki ISO iestatījumi padara tīrāku attēlu.
4.) Scene Profile (attēla profils) režīms: pareizais attēla stils var izveidot vai pārraut attēlu. Ja jūs meklējat lielāku kontrastu un piesātinājumu savam attēlam, izmantojiet neitrālu iestatījumu. Ja vēlaties darīt mazāk darba pēcapstrādē, tad mēģiniet izmantot standarta iestatījumu.
5.) Slēdža ātrums: Teicams empīriskais likums ir dubultot uzņemto kadru ātrumu un tas būs jūsu slēdža ātrums. Labs iestatījums 24 kadriem sekundē ir 1/50, labs iestatījums 60 kadriem sekundē ir 1/125 un tā tālāk.
6.) Diafragma vai F-Stop iestatījumi: Zināšanas par F-Stop iestatījumiem ir atkarīga no izmantotā objektīva veida. Zinot savu objektīva maksimālo diafragmu, varēsiet izvēlēties labāko f-stop iestatījumu atbilstošai situācijai. Vispārējs noteikums lēš, ka objektīvs (lēca) radīs skaidro attēlu uz stikla vidus. Tātad, piemēram, f5.6 iestatījums varētu būt gana labs. Bet, lai radītu seklāku asuma dziļumu, f2.8 vai mazāk šajā gadījumā varētu būt labāks.
7.) Fokuss: nav nekas sliktāks, ja, izmantojot tikai teicamus ekspozīcijas iestatījumus nevainojamu video kadru filmēšanai, rezultātā jūs konstatējat, ka svarīgais kadrs tomēr nenofokusējās, tāpēc izmantojiet papildu fokusēšanu savā kamerā.
Avots: tubularinsights.com