KĀ IZVĒLĒTIES IDEĀLU KĀZU SVINĪBU VIETU?

Kāzu plānošanas zelta likums ir tāds, ka pareizi izvēlēta svinību vieta sastāda 50% no panākumiem. Tur jābūt ērti, garšīgi, mājīgi, silti, viegli, un, protams, skaisti, jo estētiskai sastāvdaļai ir ļoti liela nozīme. Esiet gatavi tam, ka, meklējot un izvēloties svinību vietu savām kāzām, jūs saskarsieties ar daudzām niansēm un detaļām, par kurām jūs pat nezināt. Mēs sagatavojām nelielu špikeri jūsu ērtībām. Izmantojiet to un varat būt droši, ka jūsu uzmanībai garām nepaslīdēs nekas nepamanīts!

ATBILDIET UZ ŠĀDIEM JAUTĀJUMIEM:
– Vai jūs vēlaties kādu ballīti, romantisku banketu, ģimenes vakariņas vai balli?
– Vai visiem klātesošajiem būs noteikts dreskods «black tie», vai jūs vēlētos redzēt savus viesus vieglā kokvilnas apģērbā?
– Vai jūs izvēlaties svinēt savas kāzas ārpus pilsētas (pie dabas) vai telpās pilsētā?

APRĒĶINIET PAREDZĒTO VIESU SKAITU.
Vai jūs plānojat nelielas, mājīgas kāzas vai gribat uzaicināt visus draugus un radus? Tikai pēc tam, kad esat aprēķinājuši paredzēto viesu skaitu, pārliecinieties, vai svinību vietā, kura jums patīk, ir iespējams izvietot visus viesus. Lai viesiem būtu ērti sēdēt pie galda un dejot, pārrunājot šo jautājumu ar restorāna menedžeri, pie sevis atņemiet 10-20 cilvēkus (proti, ja jums nosauc ietilpību uz 60 cilvēkiem, labāk ir rēķināt uz 40-50).

Svarīgi! Attiecībā uz ģeogrāfisko atrašanās vietu izvēlētajai svinību vietai jābūt pēc iespējas pieejamākai lielākai daļai viesu, pretējā gadījumā jums pašiem vajadzētu parūpēties par viņu transfēru.

DIVI VIENĀ
Plānojot svinību ceremoniju tajā pašā vietā, kur banketu, jūs atvieglosiet kāzu dienas loģistiku. Šāda pieeja ne tikai ietaupīs kāzu budžetu, bet arī radīs vienotu noskaņu – neradīs plaisu starp emocionālo svinību ceremoniju un jautro banketu. Kamēr viesi nokļūs no punkta “A” līdz punktam “B”, atmosfēra var izgarot.

NODROŠINIET SEV PRIVĀTUMU.
Kāzas sabiedriskajās vietās, piemēram, parkos, piesaistīs daudzus garāmgājējus, kuri noteikti iekļūs arī ģimenes arhīva fotogrāfijās. Privātums svinību ceremonijas un banketa laikā radīs komforta sajūtu un mājīgumu. Pavaicājiet svinību vietas menedžerim, vai jūsu kāzas būs vienīgās šajā dienā un vai tomēr pastāv iespēja, ka ieeju/izeju šķērsos citu kāzu viesi un būs dzirdama arī cita skaņa?
Pārliecinieties, ka jūsu izvēlēto kāzu svinību vietu ir iespējams norobežot no nepiederošām personām (viesiem, kas uzturas viesnīcā, garāmgājējiem parkā, restorāna apmeklētājiem blakus zālē u.c).

BON APPETIT.
Pārliecinieties, vai izvēlētā svinību vieta atbilst visām jūsu prasībām attiecībā uz ēdieniem. Izvēlieties vairākus ēdienus un organizējiet degustāciju, lai nevajadzētu vilties kāzu dienā. Tāpat ir vērts padomāt par viesiem, ja jūs zināt, ka starp viņiem ir arī veģetārieši, svaigēdāji, barojošās māmiņas.
Ja jūs izvēlaties keiteringu (izbraukuma banketu), pieeja ir tāda pati – noteikti palūdziet degustāciju un nogaršojiet vairākus ēdienus. Degustācijas laikā novērtējiet ne tikai garšu, bet arī estētiskā komponenta esamību – traukus, uz kuriem tas tiek pasniegts, galda piederumus, stiklu un ēdiena pasniegšanu kopumā. Galu galā vispārējam svinību noskaņojumam vizuālā daļa ir ne mazāk svarīga par garšas īpašībām.

KRĀSA UN GAISMA.
Atcerieties, ka svinību vieta ir nozīmīgs jūsu svinību stila un vizuālās daļas komponents, tāpēc dekoriem vajadzētu izcelt šīs vietas galvenos trumpjus, nevis slēpt nepilnības. Jūs nekļūdīsieties, ja noformēsiet savu kāzu svinību vietu neitrālā krāsu gammā, tādā gadījumā tai piestāvēs gandrīz jebkura stilistika un krāsa.

UZDODIET JAUTĀJUMUS, LAI LAICĪGI ZINĀTU PAR VISĀM NIANSĒM UN IESPĒJAMĀM IZMAKSĀM.
1. Kāda ir zāles ietilpība?
2. Vai ir pieejama grimētava māksliniekiem?
3. Kādas ir banketa ēdienkartes izmaksas vienai personai?
4. Cik izmaksā restorāna/restorāna zāles slēgšana jūsu svinībām?
5. Vai ir jāmaksā papildus par restorāna zāles nomu?
6. Vai es varu ņemt savu alkoholu? Ja varu, vai tādā gadījumā ir piemērojams nodoklis („korķa nodeva” jeb „cork fee”)?
7. Vai ir iespējams izmantot restorāna piedāvāto vispārējo ēdienkarti, nevis aprobežoties tikai ar banketa piedāvājumu?
8. Kā tiek pasniegts alkohols? Vai tas stāv uz kopējiem galdiem vai uz atsevišķiem galdiem, un to glāzēs pilda viesmīļi?
9. Ēdienu pasniegšanas veids (atrodas uz galda vai tas tiek pasniegts personīgi katram viesim)?
10. Cik viesmīļu apkalpo katru galdu? Padoms – optimāli 1 viesmīlis uz 1 galdu (uz 10 viesiem).
11. Vai ir atsevišķa ieeja un izeja?
12. Svinību norises laiks (iespējamie ierobežojumi: īre līdz noteiktai diennakts stundai, skaļa mūzika līdz plkst. 22:00)?
13. No kuras diennakts stundas sākas zāles īre (ļoti bieži dekoratoriem ir nepieciešams atbraukt agri no rīta, plkst. 6:00-7:00)? Vai par to būs jāmaksā papildu maksa?

14. Kādas mēbeles var izmantot svinībām – jebkuras, kas atrodas restorānā, vai tomēr banketam drīkst izmantot tikai noteiktu kategoriju?
15. Vai ir iespējams izvēlēties galdu formu – apaļi, kvadrātveida?
16. Cik daudz cilvēku var izvietot pie katra galda?
17. Kādi ir galdauti, salvetes, krēslu pārvalki (ja nepieciešams)?
18. Kādas iekārtas/aprīkojums ir pieejams svinību vietā (mikrofons, skaļruņi, projektors, plazmas paneļi)? Kādas ir izmaksas par to īri?
19. Vai svinību vietas teritorijā vai tās tuvumā ir iespējams uzstādīt uguņošanas ierīces (pirotehnikas izstrādājumus), lai viesi netraucēti varētu redzēt uguņošanu? Tas pats attiecas uz uguns šoviem, ķīniešu laternu palaišanu un visu, kas saistīts ar uguni.
20. Vai ir autostāvvieta, vai tā ir maksas? Cik daudz viesu / darbinieku automašīnu tur var novietot?
21. Vai aukstā laikā strādā garderobe?
22. Vai ir papildu maksa par telpas tīrīšanu (saplēsts trauks, konfeti plaukšķenes šaušana).

Foto: pinterest.com | Tulkoja: Oksana J.

Tagged , ,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *